Význam, účinky a vlastnosti
„Když spojíš rozum a intuici, rozhodnutí přichází přirozeně.“
K2 Azurit v granitu je kámen, který přirozeně podporuje schopnost vnímat věci v souvislostech a rozhodovat se s větší jistotou. Pomáhá propojit logické uvažování s vnitřním pocitem.
Zároveň rozvíjí schopnost zpomalit a získat odstup od situací. Díky tomu přináší větší klid při rozhodování a pomáhá nenechat se unést emocemi.
Mezi hlavní účinky K2 patří podpora intuice a schopnosti vnímat věci s větším nadhledem, díky čemuž pomáhá lépe se rozhodovat a zachovat si vnitřní stabilitu.
Jeho energii dobře doplňuje ametyst, který podporuje klid a vnitřní vhled, a labradorit, jenž posiluje vnímání a práci s intuicí.
K2 je vhodný pro meditaci, rozhodovací procesy i každodenní situace, kdy potřebujete spojit rozum a intuici.
K2 Azurit v granitu je kombinovaný kámen tvořený světlým granitem (křemen, živce) s inkluzemi modrého azuritu. Název získal podle hory K2 na hranici Pákistánu a Číny, odkud pochází.
Historie & Legendy
Kámen K2 Azurit v granitu byl objeven relativně nedávno v oblasti pohoří Karakoram. Díky svému unikátnímu vzhledu a omezenému nalezišti se rychle stal oblíbeným mezi sběrateli i milovníky minerálů.
Zajímavosti
K2 Azurit v granitu je výjimečný tím, že kombinuje dva velmi odlišné minerály - tvrdý granit a měkký azurit. Tato kombinace se v přírodě vyskytuje jen vzácně. Modré skvrny azuritu vytvářejí na světlém podkladu granitu výrazný kontrast, který činí každý kus originálním.
Vzhled
Má světlý až šedobílý základ s výraznými modrými skvrnami azuritu. Kontrast mezi barvami působí velmi výrazně a zároveň harmonicky.
Očista a nabíjení
K2 je vhodné čistit jemně, ideálně pod tekoucí vodou nebo pomocí dýmu z bílé šalvěje. Nabíjení probíhá nejlépe na denním světle nebo při měsíčním svitu.
Prozkoumejte další kameny
Upozornění
Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.
Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.
Zdroje
KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z




