Význam, účinky a vlastnosti

Červený achát vám pomůže učinit lepší rozhodnutí a dodá vám sebedůvěru, kdykoli budete muset promluvit nebo učinit vážné racionální rozhodnutí.

Červený achát a zvěrokruh – Astrologie a léčebná moc krystalů jsou neoddělitelné. Znamení zvěrokruhu Kozoroh těží ze všech nejvíce z červeného achátu. Červený achát mu dodává sebevědomí a pocit bezpečí. Díky němu je snazší opustit hranice a vydat se na nové cesty.

Červený achát a čakry – chrání zejména kořenovou čakru. Kořenová čakra je hlavní čakrou lidského těla. Nachází se na kostrči a na genitáliích. Znamená to především vitalitu, bezpečnost a uzemnění.

Použití: Červený achát lze nosit přímo na těle nebo v kapse. Podporuje harmonizující vibrace v těle. Tyto vibrace nám mohou pomoci zmírnit poškození zraku a mentálního stresu. Očišťujte ho pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Nabíjejte jakkoliv dlouho na přímém slunci.

Achát je extrémně odolný, ale díky rychlým změnám teploty může prasknout. K tomu, aby se znovu leskl, stačí ho očistit měkkým hadříkem.

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z

Prozkoumejte další kameny