Význam, účinky a vlastnosti

Je to kámen s jemnými vibracemi a ty podporují jasnovidné a telepatické schopnosti. U každého přesně tak, jak potřebuje na své duchovní cestě. Ty z nás, kteří jsou na duchovní cestě již déle, může vést i k osvícení.

Tmavě zelená barva vltavínu nás vede do hlubin našeho nitra a spojuje nás s pravým Já. S naší podstatou a tím, co chceme. Nachází se zde i náš potenciál a schopnost držet si zdravé nastavení hranic.

Blahodárně půsoví i na oblast srdce, kterou očišťuje a vyživuje. Máte- li zlozvyky nebo bojujete s vlastním egem, vltavín pomůže zesílit hlas paravého já a pozitivního nastavení.

Také rozšiřuje vědomí a pomáhá s hlubším vhledem. Problémy pak řešíme s jasnou hlavou a logicky, protože jsme oproštěni od balastu a emoční zátěže.

Poradí si i se zdravotními problémy a vede nás k tomu, co je pro nás nejlepší. Je vhodné ho použít při infekčních onemocněních, podporuje tvorbu bílých krvinek a uvolňuje horní cesty dýchací. Posiluje imunitní systém.

Zajímavosti

Nejstarčí opracované nálezy vltavínu jsou z doby kamenné, kde se využívaly na výrobu nástrojů. Jako šperkový kámen je vltavtavím uznáván až od doby secese. Dříve byl nošen jako amulet.
Název pochází z německého Moldau - Vltavín. Vltavín je též nazýván moldavit.

Očista a nabíjení

Vltavín je potřeba očistit velmi pečlivě pod proudem vlažné vody. Nabíjejte ho na mírném slunci nebo v noci za přibývajícího Měsíce nebo při úplňku.